Thomson 75UG5C14 75" 4K LED Google TV, 60 Hz, HDR10 – THOMSON
THOMSON
Thomson 75UG5C14 75" 4K LED Google TV, 60 Hz, HDR10
EAN: 9120106662276
Paras hinta
Siirry kauppaan
Hintavertailu (1 kauppa)
Multitronic Halvin
Siirry kauppaan
Tuotekuvaus
Thomson 75UG5C14 on 75-tuumainen televisio, joka on varustettu 4K UHD -resoluution (3840 x 2160 pikseliä) Direct LED -paneelilla. Näytön natiivi virkistystaajuus on 60 Hz, mikä sopii yleiskäyttöön. Laite tukee HDR10-standardia, joka parantaa kuvan kontrastia ja värien toistoa yhteensopivien lähteiden kanssa. Kuvan selkeyttä optimoidaan dynaamisella kohinanvaimennuksella. Kehyksetön muotoilu tarjoaa laajan katselualueen ja modernin ulkonäön. Käyttöjärjestelmänä toimii Google TV, joka tarjoaa pääsyn lukuisiin suoratoistosovelluksiin ja mahdollistaa henkilökohtaisten käyttäjäprofiilien luomisen. Sisäänrakennettu Google Assistant sallii television ja yhteensopivien älylaitteiden ohjaamisen äänikomennoilla. Äänentoistosta vastaa 20 watin kaiutinjärjestelmä, joka tukee Dolby Audio -tekniikkaa. Pelaamista varten laitteessa on erillinen pelitila. Liitettävyys on kattava. Laitteessa on neljä HDMI-porttia, joista kaksi tukee 2.1-standardin ominaisuuksia kuten eARC-äänikanavaa. Lisäksi käytettävissä on kolme USB-porttia, Ethernet-liitäntä, optinen äänilähtö ja kuulokeliitäntä. Langattomat yhteydet hoituvat Wi-Fi 5.0- ja Bluetooth 5.0 -standardien mukaisesti, mikä mahdollistaa esimerkiksi lisälaitteiden vaivattoman yhdistämisen. Tärkeimmät ominaisuudet: Näyttöpaneeli 75 tuuman Direct LED 60 Hz virkistystaajuudella Resoluutio 4K UHD (3840 x 2160) ja HDR10-tuki Käyttöjärjestelmänä Google TV integroidulla Google Assistant -ääniohjauksella Äänijärjestelmä 20 W teholla ja Dolby Audio -tuella HDMI 2.1 -liitännät eARC-äänipaluukanavalla Pelaamiseen optimoitu erillisellä pelitilalla Langattomat yhteydet Wi-Fi 5.0 ja Bluetooth 5.0 VESA-standardin mukainen seinäkiinnitys (200 x 200 mm) Energialuokka F